Piloti i helikopterit filmon liqenin me llavë aktive /VIDEO

Është mirë që njerëzit zakonisht nuk e dinë se si duken brendësia e një vullkani aktiv, pasi askush nuk dëshiron të bëjë atë afër flakëve vdekjeprurës.

Sidoqoftë, kurioziteti ka nxitur një pilot për të parë në kraterin vullkanik dhe për të ndarë videon, kështu që tani mund të shohim me sy liqenin me llavë brenda një vullkani, transmeton lajmi.net.

Ky liqen lavë brenda një vullkani në Ambrym Island të Vanuatatit është sigurisht diçka e bukur për tu parë. Një pilot filmoi brenda malit të zjarrtë, duke treguar se sa e fuqishme dhe mahnitëse mund të jetë natyra.

Ndërsa duket sikur flakët janë gati për tu çarë, lava mbetet e qëndrueshme … tani për tani.

Gazetari

Read Previous

Ende pa datë për gjykimin për të shtënat në odën e Fatmir Limajt

Read Next

Hetimet për vetëvrasjet e dy nxënësve në Prizren, në fazën përfundimtare