Përfundon takimi Kurti – Mustafa, s’ka marrëveshje

Besian Mustafa, zëdhënës i LDK-së, pas takimit mes Kurtit e Mustafës, ka thënë se dy liderët janë pajtuar që të intensifikojnë takimet deri në arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje.

“Vetëm këto informata i kam nga dy liderët që kanë dalë nga ky takim”, tha Mustafa.

“Besoj që shumë shpejt do të ndodh takimi i radhës, dhe jemi pajtuar që të intensifikojmë takimet pothuajse çdo ditë”.

Të njëjtën e ka konfirmuar edhe Lëvizja Vetëvendosje.

“Kryetari Kurti u takua sot në Kuvendin e Kosovës me kryetarin Mustafa. Ata do t’i vazhdojnë dhe intensifikojnë takimet pothuajse për çdo ditë deri në arritjen e marrëveshjes”, thuhet në njoftimin e VV-së.

Gazetari

Read Previous

Vjen edhe një ftesë nga Gjykata Speciale

Read Next

Aksion antiterrorist në Danimarkë, 20 të arrestuar