PËR NJË DITË 15 RASTE POZITIVE ME KORONAVIRUS NË KOSOVË

15 raste të reja të infektuar me Covid-19 janë shënuar gjatë ditës së sotme, kështu duke bërë që numri i të prekurve me koronavirus në Kosovës të shkoj në 78 persona.

Shtatë rastet të reja pozitive u shënuan para pak minutash. Këta persona janë me vendbanim nga Malisheva, të gjitha  kwto rastet janë të njohura, të kontaktuara dhe në vetëizolim.

Kurse, gjatë ditës janë shënuar edhe tetw rase të tjera me koronavirus, shkruan Insajderi.

Sipas IKSHP-së, rastet e konfirmuara pozitive janë 4 raste kontakti me vendbanim në Studime të ulët Vushtrri, 3 raste me vendbanim në Prishtinë dhe 1 rast kontakti me vendbanim në Llugagji-Pejë.

Ardian H

Read Previous

Llapi i paguan lojtarët edhe gjatë kohës së koronavirusit

Read Next

IKSHPK me lutje për qytetarët: Ne punojmë 15-20 orë në ditë për ju, e ju për ne qëndroni në shtëpi