PAS OFERTËS SË ANTON QUNIT, REAGON ISA MUSTAFA – IU DËRGON MESAZH DEPUTETËVE TË LDK-SË

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku u është bërë e qartë se nuk ka tërheqje nga vendimi i Kryesisë për shkarkimin e qeverisë Kurti.

Mustafa u ka thënë deputetëve të LDK-së që të mos “nënshtrohen para Vetëvendosjes”.

“Mocioni nuk mund të negociohet sot me VV dhe as të tërhiqet. LDK e ka inicuar me bindje dhe vetëdije të plotë këtë mocion”, shkruan Mustafa në mesazhin e tij.

Ardian H

Read Previous

Dogana greke nuk lejon kalimin në Shqipëri të kamionit me 10 mijë maska mbrojtëse

Read Next

Vendet kanë filluar të mbledhin ushqime si pasojë e coronavirusit, duke kërcënuar tregtinë globale