Osmani: Votoj kundër mocionit dhe jam kundër çdo marrëveshjeje me partitë e PAN-it

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se do të votojë kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë.

Osmani në fjalimin e saj deklaroi po ashtu se është kundër çdo marrëveshje me partitë e PAN-it, transmeton Telegrafi.

“Nuk pajtohem me mocionin e mosbesimit, aq më pak në këtë kohë. Zëri i qytetarëve sot nuk është dëgjuar. Jam kundër çdo marrëveshje me PAN-in, dhe nuk e thyej besimin e qytetarëve me asnjë çmim, pra do të votoj kundër mocionit”, deklaroi ajo.

Ardian H

Read Previous

VJOSA OSMANI I PËRGJIGJET AGIM VELIUT – E QUAN MENDJE SHKURTËR

Read Next

Abrashi: Kurti s’ka kapacitet të jetë lider në marrëdhëniet ndërkombëtare