Një ushtar rus vret tetë ushtarë të tjerë

Një ushtar rus vrau tetë ushtarë të tjerë dhe plagosi dy në një bazë në rajonin Zabaikale të Siberisë.

Lajmi u konfirmua nga Ministria e Mbrojtjes e Rusisë.

Sipas saj, ushtari mund të ketë pësuar sulm nervor kur ka nisur të shtënat.

Ushtari – emri i të cilit nuk është bërë publik – po e ruante bazën në atë kohë.

Një komision i posaçëm, i udhëhequr nga zëvendësministri i Mbrojtjes, Andrey Kartapolov, u tha se është nisur drejt vendit ku ka ndodhur incidenti.

Gazetari

Read Previous

BE-së nuk i interesojnë deklaratat e Kurtit për dialogun, kërkon heqjen e taksës

Read Next

Aktakuzë për të pandehurit që sulmuan dy zyrtarët policor