Një grup majmunësh në Indi “respektojnë distancimin shoqëror”, ndërsa presin të shërbehen me nga një copë shalqiri

Një grup majmunësh në Indi janë fotografuar “duke e respektuar rendin e distancimit shoqëror”, gjatë pandemisë së coronavirusit.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, raca e majmunëve “makakë”, u panë teksa prisnin drekën e tyre në Arunachal Pradesh të Indisë.

India's Minister of State for Youth Affairs & Sports, the local MP, Kiren Rijiju tweeted a picture of the law-abiding monkeys waiting to grab a slice of watermelon in Arunachal Pradesh, India

Imazhi i publikuar nga Ministri i Rinisë dhe Sportit, Kiren Rijiju, tregon majmunët që respektojnë ligjin duke pritur të shërbehen me nga një cope shalqiri.

“Nëse vëzhgojmë me kujdes, kafshët mund të na japin shumë mësime jetësore”, ka shkaur Rijiju.

Another group of socially distant monkeys were also seen sitting feet away from each other as they were given fodder

Ardiana K

Read Previous

Prodhimi i iPhone 12 do të fillojë në korrik para modeleve të tjera në 2020?

Read Next

Realiteti virtual dhe operacionet në trurin e fëmijëve