Nigeri: Dasma kthehet në tragjedi, vriten 18 mysafirët e ftuar

Për çiftin e ri kjo mund të ishte ditë e shumë pritur, por doli të jetë dita e fundit për disa nga mysafirët e ftuar në një dasëm në Nigeri.

Disa persona të armatosur kanë vrarë 18 ftuar në një dasmë në Kaduna të Nigerisë veriore.

“Sulmuesit vranë 18 persona në këtë dasëm dhe plagosen 30 të tjerë, shumica prej tyre ishin të rinj. 15 persona vdiqen në vend, ndërkaq 3 të tjerë në spital”, tha Bege Katuka Ayuba, kreu administrativ i rrethit, shkruan Daily Mail- transmeton IndeksOnline.

Nuk ishte e qartë menjëherë se kush ishte prapa sulmit, por kohët e fundit kjo zonë ka qenë vater e dhunes vdekjeprurëse midis barinjve myslimanë Fulani dhe fermerëve etnikë të krishterë.

Fitore H

Read Previous

Kryeinfermierja tek Infektivi kullon çizmen me djersë: Më janë zbardhur flokët, më është rrudhosur fytyra

Read Next

Ku po shkojnë futbollistët e Barcelonës?