Ngritja e aktakuzës për Thaçin e Veselin, figurat e PDK’së mblidhen në selinë qendrore

Pas ngritjes së aktakuzës për krime nga Prokuroria Speciale e Hagës ndaj Kadri Veselit, zyrtarë të lartë e bashkëpartiakë kanë filluar të mblidhen në selinë e PDK’së në qendër të Prishtinës.

Pak minuta pasi është bërë publike aktakuza, Enver Hoxhaj dhe Hajredin Kuqi janë parë teksa kanë arritur në selinë e partisë që drejton Veseli, raporton Express.

Përveç Veselit, Gjykata ka ngritur aktakuzë edhe ndaj ish-kreut të PDK’së, presidentit të vendit, Hashim Thaçi.

Të dy janë të dyshuar për përgjegjësi penale për rreth 100 vrasje.

Ardian H

Read Previous

Avokati Tahir Rrecaj komenton dorëzimin e aktakuzës për Thaçin dhe Veselin

Read Next

Thaçi e Veseli akuzohen edhe për vrasjen e kundërshtarëve politikë