“Në këtë ditë të bukur”, Ambasadori i ri gjerman arrin në Kosovë

Christian Heldt nuk do të jetë më ambasador i Gjermanisë në Kosovë.

Vendin e tij e ka zënë Jorn Rode, i cili sot edhe ka arritur në Kosovë bashkë me gruan e tij, Sonia Lapointe, shkruan lajmi.net.

Në një postim në Tëitter, Rode ka bërë të ditur se sot do t’i dorëzojë kredencialet.

“Shpresoj që së shpejti t’iu takoj të gjithve”, ka shkruar ai.

“Të dashur ndjekës, në këtë ditë të bukur, unë dhe gruaja ime Sonia Lapointe kemi arritur në Kosovë. Sot do t’i dorëzoj kredencialet e mia. Falënderoj Christian Heldt për këtë mikpritje dhe  shpresoj  t’iu takoj të gjithëve së shpejti. I juaji,  Jorn Rode”, ka shkruar ai.

Fitore H

Read Previous

Policia i gjen drogë një të burgosuri në Qendrën e Paraburgimit në Hajvali

Read Next

Kelmendi: Pandemia ka prekur çdo biznes privat, duhet një menaxhim më i mirë i situatës