Ndodh mrekullia në Turqi, nënë e bir nxirren të gjallë nga rrënojat pas 23 orësh

ë tjera pamje rrëqnethëse vijnë nga tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.4 që go diti Turqinë Lindore mbrëmjen e djeshme.

Mediat turke kanë publikuar një video ku nënë e bir janë nxjerrë të gjallë nga rr ënojat e një pallati të sh embur në Elazig pas plot 23 orësh.

Raportohet se nënë e bir ishin të përqafuar me njëri-tjetrin, në momentin që janë gjetur nga forcat e kërkim-shpëtimit.Siç shihet dhe në videon e mëposhtme, një prej anëtarëve të ekipit të shpëtimit i flet nënës së bllokuar nën rr ënoja, ndërsa kjo e fundit i përgjigjet mes lotësh.

Ai i thotë:

A më dëgjon? Jemi këtu. Duro. Do të të shpëtojmë!”
Deri më tani raportohet se numri i viktimave të tërmetit është thelluar, duke shkuar në 29, ndërsa 1200 të tjerë rezultojnë të plagosur.

Roland Mullaavda

Read Previous

Derisa VV’ja dhe LDK’ja çalojnë në formimin e qeverisë, deputetëve po ju ecin rrogat

Read Next

BURRI TENTON TA MBYSË GRUAN, DJALI I TYRE FLET PËR RASTIN