Mustafa dhe Kurti diskutuan për formimin e qeverisë së re

Shefi i LDK-së Isa Mustafa dhe ai i e Lëvizjes Vetëvendosje,  Albin Kurti kanë zhvilluar sot  një takim në Prishtinë, burime për Syri.net Kosova  “kanë bër të dituar se janë diskutuar disa tema, por më theks të veçantë, ajo që ka të bëjnë me programi qeverisës dhe formatin që do të ketë qeveri e re e dale nga zgjedhjet  e gjatë tetorit.”

Kjo është konfirmuar edhe nga një postim i  Iasa Mustafes 

Të nderuar qytetarë
U takuam sot me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, z. Kurti, diskutuam mundësitë e bashkëqeverisjes, LDK- VV, si dy subjekte që dolën fituese në këto zgjedhje.
Në ditët në vijim do të punojmë në përafrimin e objektivave qeverisëse, ndërkaq pasi të përfundojë krejtësisht procesi i numërimit të të gjitha votave dhe të dihet subjekti i parë, do të përpiqemi të gjejmë zgjidhje për mënyrën e participimit në Qeveri.
Vendimin përfundimtar për bashkëqeverisje do ta marrin organet përgjegjëse të LDK-së.

Gazetari

Read Previous

Jakup Krasniqi thotë se Nisma është brenda rezultatit zgjedhor

Read Next

Arta ‘bomba’ seksi e fitnesit