Moti për pesë ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paraparë se gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.
Vranësirat do të jenë më prezente pasditeve por nuk parashikohet të ketë reshje të asnjë forme.

Temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 19-23 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të ketë luhatje, por duke i ruajtur vlerat konstante. Indeksi UV në vlerat e normales. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme, por dominues mbetet drejtimi i verilindjes.

Gazetari

Read Previous

Ali Ahmeti: Vendimin për marrëveshjen me Greqinë do ta sjellin deputetët e Kuvendit

Read Next

Filmat porno, 11 faktet pikante që nuk i dinit rreth tyre