Mos kaloni kah Merdarja! /VIDEO

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, ka vizituar sot pikën kufitare në Merdare.

Gashi po vëzhgon nga afër punët atje dhe sfidat me të cilat përballen zyrtarët policorë në përmbushjen e detyrave, duke pasur parasysh shtimin e fluksit të udhëtarëve që po kalojnë në këtë pikë kalimi kufitar gjatë sezonit veror.

Ministri Gashi, ka bërë thirrje sot tek mërgimtarët që ta shmangin sa të mundin pikëkalimin kufitar në Merdarë.

Gazetari

Read Previous

Hetimet për vetëvrasjet e dy nxënësve në Prizren, në fazën përfundimtare

Read Next

12 tërmete për pak orë, çfarë po ndodh në Gjirin e Lalzit /FOTO