Modelja e njohur pozon topless para heronjëve të luftës

Një modele e Instagram-it, e cila shkaktoi zemërim duke paraqitur veten të zhveshur pranë një memoriali kushtuar heronjve të Luftës së Parë, ka mbrojtur veprimet e saj dhe e ka përshkruar veten si një “person shumë seksual”.
Lauren Henson, e cila gjithashtu ka qenë në top 20 me këngën “Solo Dancing”, këmbënguli se imazhi i diskutueshëm ishte “artizan dhe jo provokues apo i dëmshëm”, shkruan nypost transmeton lajmi net.

31-vjeçarja shkaktoi një zemërim pas postimit të një fotoje topless që mbante gjoksin e saj para një tablete guri në Londër duke mbajtur emrat e ushtarëve të rënë.

Snapi saj tërhoqi më shumë se 500 pëlqime në Instagram, por ajo u kritikua nga disa për mosrespektimin e trashëgimisë së tyre.

Një komentues shkroi: “Ajo thjesht tregon se nuk keni respekt për njerëzit që dhanë jetën e tyre për këtë vend.

Është një turp që duhet ta bëni përpara një memoriali për njerëzit që vdiqën duke u përpjekur ta mbronin këtë vend. Ajo tregon zero klase dhe respekt. ”

Duke mbrojtur veten, Henson tha: “Unë jam një person shumë seksual dhe imazhi ishte një mënyrë për mua të shprehja veten time, duke luftuar për lirinë time, ndërsa këta heronj luftarakë luftuan për lirinë tonë”

Gazetari

Read Previous

“Vuçiq sot do të sjellë vendimin për Kosovën”

Read Next

Mancini zbulon problemin e Balotellit te Italia