Milani zyrtarizon ish-lojtarin e Barcelonës

AC Milan vazhdon punën në këtë afat kalimtar, por duket qartazi që financat mungojnë.

Milani ka bërë dhe një goditje të tretë dhe ky është kroati Alen Haliloviq. Kroati është një mesfushor ofensivë i rritur te Dinamo Zagreb dhe u përfol për kalimin e tij te Barcelona për 2.2 milionë euro.

Ai nuk arriti të gjente hapësira në “Camp Nou” dhe kështu u huazua te Sportig Gijon, ku luajti rregullisht. Kartonin e lojtarit e zotëronte Hamburgu, i cili e la të lirë të shkojë te Milan me parametra zero.

Gazetari

Read Previous

Irani dhe fuqitë botërore diskutojnë këtë javë për paktin bërthamor

Read Next

Tregimi për njeriun që e la nënën e tij në shkretëtirë