Messi në kërkim të 700 golave

Atë që e ka arrit Cristiano Ronaldo, dëshiron ta arrijë edhe Lionel Messi

Nga futbollistët aktiv, vetëm Cristiano Ronaldo ka arritur që të shënojë mbi 700 gola në karrierë në 1000 ndeshje, shifra vërtetë të frikshme.

Por, rrugës për ta bërë këtë është edhe gjashtë herë fituesi i Topit të Artë’, Lionel Messin.

Leo, gati 3 vjet më i ri se CR7, gjithashtu ka rekord mbresëlënës, me 697 gola në 856 ndeshje.

Ai është vetëm tri ndeshje larg për të kapur shifrën e 700 finalizimeve.

Nga këto 697 gola, Messi 627 i ka shënuar me fanellën e Barcelonës në 718 paraqitje, derisa 70 me Argjentinën në 138 paraqitje. /Gazeta Express/

Fitore H

Read Previous

ESKALON MIMOZA KUSARI – BËN GJEST TË TURPSHËM PASI RRËZOHET QEVERIA KURTI

Read Next

Nga frika se mund të mund të infektohen me coronavirus, në Turqi rikthehet tradita shumë vjeçare – të moshuarit blejnë artikuj të ndryshëm me shportë dhe litar