Martin Garrix, artisti që po punon për himnin e ‘Euro 2020’

Martin Garrix është artisti i cili do punoj himnin e kampionatit Evropian në futboll.

Që nga viti 1992 çdo kampionat evropian ka pasur himnin e vet, edhe këtë edicion ‘Euro 2020’ do ketë një himn të veçantë nga një artist i veçantë.

Tashmë një kohë është bërë e ditur se Dj i njohur botëror Martin Garix do punoj për himnin e këtij Evropiani, për çka thotë se është një emocion special dhe do bëj çdo evropian të ndihet si pjesë e këtij organizimi.

Titulli i këngës do të bëhet e ditur në pranverën e vitit 2020.

“Ka të bëjë me ndjenjën”, shpjegon Garrix, duke diskutuar frymëzimin për hitin e tij të radhës. “Kurdo që të jeni në skenë, duke luajtur sport ose në turmë kur vendi juaj shënon një gol – ky është momenti për të cilin jetojmë.” Ka thënë ndër të tjera Garrix. 

Gazetari

Read Previous

Dëshmi historike të tërmeteve nga Durrësi në Dardani gjatë dy mijë vjetëve

Read Next

Dalin pamje të reja: Shikojeni se sa i fuqishëm ishte tërmeti në Shqipëri (Video)