LAJMI I FUNDIT: Presidenti Hashim Thaçi anulon vizitën në Washington

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka anuluar pjesëmarrjen e tij në Washington në takimin me Serbinë, të planifikuar më 27 qershor.

Kjo vjen pas pas ngritjes së akuzës nga Specialja, përcjell Bota sot.

Lajmi është bërë i ditur nga i dërguari i posaçëm i SHBA-së, Richard Grenell.

Ai ka thënë se megjithatë takimi do të mbahet, me pjesëmarrjen e kryeministrit Avdullah Hoti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Image

Ardian H

Read Previous

Ekzekutohen pagesat për skemat pensionale, sociale dhe masën 3b-subvencionimi i qirasë deri 50%

Read Next

Man United i vazhdon përpjekjet për top katërshe ndaj Sheffield, formacionet