Sporte 

Bokseri nga vushtrria Liridon Fazliu nakauton kroatin kroatit Nakiç

Liridon Fazliu ka fituar serish në boksin profesionist, duke mposht kesaj herë kroatin, Anto Antiç me K.O ne raundin e katërt. Deri tek ky sukses ai arriti pas punës maksimale që ka zhvilluar me stafin e tij teknik që i falënderon publikisht. “Jam shumë krenare për veten cfarë kam arritur në 3 vjet. Flamande dhe kampion në boksin amatore. Pastaj bera hapin e madh në boksin profesionistë ku nga dy ndeshje kam arritur po aq fitore. gjithë ku sukses erdhi pas mbeshtetjes së madhe që kam nga trajneri im Eddy…

Lexo më shumë
Shkence 

Ngrohja Globale dhe Ndryshimi Klimatik

Një nga problemet më të mëdha me të cilin po ballafaqohet bota sot është ndryshimi klimatik, një dukuri e cila shpesh po kalon e pavërejtur nga konfliktet dhe krizat politike në botë. Vëmendja tërhiqet vetëm atëherë kur dëgojmë për lajme për uraganë dhe vërshime të cilat shpesh marrin edhe jetë njerëzish. Cdo ditë e më tepër jemi dëshmitarë të ndryshimeve drastike të motit, të cilat e prekin në masë të madhe shëndetin tonë. Ngrohja globale që shkaktohet nga ndryshimet klimatike sjell një rritje të valëve të nxehtësisë dhe ne e…

Lexo më shumë
show bizi 

Publikohet “Nëse të gjej në zemër” nga Qëndresa Bunjaku & Rinor Berisha

Dje u publikua kënga “Nëse të gjej në zemër” e interpretuar nga Qëndresa Bunjaku & Rinor Berisha Muzika & teksti: Arijeta Daci Orkestrimi: Hysni Klinaku Videoklipi është realizuar nga Prap entertainment (Fitim Krasniqi), në qytetin e bukur të Prizrenit. Aktrojnë: Rinesa Bunjaku & Donart Cakiqi. Këngë kjo e publikuar për herë të parë në Festivalin “Zambaku i Prizrenit “2019. Kjo kenge i dedikohet dashurise se paster dhe gersheton ne vete interpretimin e kendshëm te kengetareve, betimin e sakrifices për dashurine si dhe interpretimin e solistes ne fjale me violine.

Lexo më shumë
show bizi 

Baby G dhe modelja shqiptare zbaviten në klube nate së bashku

Baby G ka publikuar disa imazhe nga mbrëmja. Ndonëse jo me muzikë, Baby G mundohet të rri afër me fansat e saj me anë të postimeve që ajo bën në rrjete sociale ku është mjaft aktive, shkruan lajmi.net. Ajo së fundmi ka publikuar disa video dhe imazhe nga mbrëmja e së shtunës ku është takuar me Roza Latin dhe modelen Vildane Zenelin me të cilat ka vazhduar mbrëmjen. Ndryshe, kënga e fundit e saj është ‘Pretty gangster’ të cilën e kishte bashkëpunim me Lim Hotin, por fshiu nga portalet digjitale…

Lexo më shumë
Fun 

Momenti që do ua ngrohë zemrat: Vajza e vogël takon për herë të parë motrën e porsalindur

Kjo vajzë është duke i uruar motrës së saj së porsalindur mirësardhjen në botë dhe është video më e mirë që do të shihni gjatë gjithë ditës. Në video shihet vajza e vogël e cila e përqafon me shumë dashuri  motrën e porsalindur duke I thënë “ti vetëm sa ke dal nga barku i nënës”. “Unë do të kujdesem për ty, dhe nuk do të lë vetëm asnjëherë” – i thotë ajo motrës së vogël, transmeton lajmi.net.

Lexo më shumë
Lajme Vend 

Një person bie nga Pallati i Rinisë derisa po shikonte ndeshjen Kosovë-Angli

Një person është rrëzuar nga një lartësi në Pallatin e Rinisë, derisa po shikonte ndeshjen Kosovë-Angli. Një person ka rënë në tokë, derisa po e shikonte ndeshjen Kosovë-Angli nga hapësirat e objektit të Pallatit të Rinisë. Në një foto të siguruar nga Ekonomia Online, shihet se në vendin e ngjarjes kanë arritur policia dhe emergjenca. Deri tani nuk dihen detaje të reja rreth këtij rasti.

Lexo më shumë
show bizi 

‘Rejan’në lidhje me këtë aktor të njohur

Ebru Sahin është për momentin një prej aktoreve më të pëlqyera turke. Me rolet e saj ajo arriti të jetë shumë e njohur jo vetëm në publikun turk por edhe në atë të huaj. Në publikun shqiptar ajo u bë e njohur me rolin e saj të ‘Rejhanit’ në serialin, ‘Hercai’. Ajo është shumë e përfolur sidomos për jetën private. Këtë kohë në mediet turke po përflitet një lidhje e saj me aktorin e njohur turk, Tolga Saritas.

Lexo më shumë
Lajme 

Ish-ambasadorja ndjehej e kërcënuar nga Trump

Ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Marie Yovanovitch dha dëshminë e saj para Dhomës së Përfaqësuesve. Ajo tha, se është ndjerë e kërcënuar nga presidenti Trump. Gjatë dëshmisë Trump e sulmoi atë në twitter. Në aferën e Ukrainës u shpreh edhe ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Marie Yovanovitch para Dhomës së Përfaqësuesve të premten. Gjatë seancës dëgjimore publike, Trump e sulmoi atë në twitter. Kudo, ku Marie Yovanovitch ka qenë, gjendja është bërë më keq, shkroi Trump. Yovanovitch u pyet gjatë seancës për këtë tweet. „Kjo është frikësuese”, tha ajo. Kryetari i komisionit…

Lexo më shumë
Lajme Vend 

Konjufca: Gjasat që të mos bëhet koalicioni VV-LDK janë më të vogla se 10 për qind

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka folur për bisedimet mes partisë së tij dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, për arritjen e një marrëveshjeje për qeverisjen e vendit. Ai ka thënë se edhe një apo dy takime kanë mbetur mes grupeve punuese nga të dy partitë, pasi 90 për qind e programit është përafruar dhe çështjet që s’i kemi zgjedhur do të takohen krerët e partive për t’u pajtuar. Ai ka paralajmëruar se në ditët në vazhdim do të vendoset edhe për postet ministrore, teksa ka theksuar se posti i…

Lexo më shumë
Lajme Vend 

Daka: Jemi lodhë nga përsëritja e rinumërimit

Shefja e KQZ-së, Valdete Daka thotës se subjektet politike duhet t’i respektojnë rregullat e QNR-së. Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka ftuar përfaqësuesit e subjekteve politike dhe vëzhguesit e tyre të tregojnë kujdesin maksimal për integritetin e procesit që po zhvillohet në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, duke iu përmbajtur rregullave dhe procedurave të kësaj qendre, të ruajnë qetësinë e t’i shërbejnë procesit demokratik. “Subjektet politike duhet t’i respektojnë rregullat e QNR-së. Jemi lodhë nga përsëritja e rinumërimit. Si duket në dhjetor do të certifikohen rezultatet”, ka…

Lexo më shumë
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial