IKSHPK-ja ka një kërkesë të rëndësishme për Inspektoratet sanitare të AUV-it dhe ato komunale

IKSHPK-ja ka një kërkesë të rëndësishme për Inspektoratet sanitare të AUV-it dhe ato komunale

Instituti i Shëndetësisë Publike ka thënë se Inspektoratet sanitare të AUV-it dhe Inspektoratet komunale bashkë me shtabet komunale duhet patjetër të zbatojnë Ligjin për Inspektoratin dhe Ligjin për parandalimin e sëmundjeve ngjitëse duke u mbështetur…

Read More
Ta bësh vetë apo t’i drejtohesh një profesionisti? Këto shtatë gjëra shpesh i bëni gabim

Ta bësh vetë apo t’i drejtohesh një profesionisti? Këto shtatë gjëra shpesh i bëni gabim

Secili prej nesh ka qenë ndoshta në një situatë ku jemi përpjekur kaq shumë për të bërë diçka, por në fund, thjesht humbëm kohë dhe mund Pra cilat gjëra janë me të vërtetë të përshtatshme…

Read More
Natalee i ngre këmbët në vaskë

Natalee i ngre këmbët në vaskë

Natalee dhe njëherë ka ardhur me një pozë shumë seksi. Bukuroshja bionde shihet se pozoi nga banjo, ani pse ishte e veshur. Mirëpo, nga vaska ajo çoi këmbët dhe i dolën të brendshmet.FOTO GALERI

Read More
Johnson: Kufizime lokale, nëse nuk ndiqet distancimi shoqëror

Johnson: Kufizime lokale, nëse nuk ndiqet distancimi shoqëror

Kryeministri britanik, Boris Johnson, paralajmëroi sot se qeveria mund të vendosë kufizime lokale, nëse njerëzit dështojnë të ndjekin rregullat e distancimit shoqëror, ndërsa lokalet, kafenetë dhe restorantet priten të rihapen në fundjavë. Johnson i ka…

Read More
Fillojnë hetimet ndaj 3 ministrave francezë, akuzohen se dështuan ta menaxhojnë pandeminë

Fillojnë hetimet ndaj 3 ministrave francezë, akuzohen se dështuan ta menaxhojnë pandeminë

Gjykata Speciale në Francë ka urdhëruar sot fillimin e hetimeve ndaj tre ministrave, për mënyrën sesi ata e kanë menaxhuar situatën e krijuar nga koronavirusi. Në Gjykatën e Drejtësisë së Republikës ndaj tyre janë ngritur…

Read More
Loci: Në Komunën e Pejës rreth 60 raste aktive me corovirus, 20 prej tyre po trajtohen në Spitalin e Pejës

Loci: Në Komunën e Pejës rreth 60 raste aktive me corovirus, 20 prej tyre po trajtohen në Spitalin e Pejës

Sonte në Komunën e Pejës janë paraqitur edhe tetë raste të reja me coronavirus, ndërsa pesë të tjerë janë shëruar. Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Pejës, Petrit Loci, thotë për RTV Dukagjinin se me…

Read More
Prekëse! 53 vjet të martuar, vdesin me duart shtrënguar

Prekëse! 53 vjet të martuar, vdesin me duart shtrënguar

Plot 53 vjet të martuar, fati ishte i shkruar për Betty dhe Curtis Tarpley nga SHBA, të cilët ishin të destinuar të ndërronin jetë për shkak të COVID-19. Betty dhe Curtis, janë njohur që në…

Read More
4 punonjës të Spitalit të Gjakovës infektohen me koronavirs

4 punonjës të Spitalit të Gjakovës infektohen me koronavirs

Sonte në Komunën e Gjakovës janë konfirmuar edhe 7 raste të reja me koronavirus, dy prej të cilëve janë hospitalizuar në Klinikën Infektive të Spitalit të Përgjithshëm të Gjakovës “Isa Grezda”, shkruan Gazeta Sinjali. Këtë…

Read More
19 raste me koronavirus sonte në Pejë, në mesin e tyre një mjeke

19 raste me koronavirus sonte në Pejë, në mesin e tyre një mjeke

117 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar sonte në Kosovë, 19 prej të cilëve janë nga Komuna e Pejës, shkruan Gazeta Sinjali. Drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Petrit Loci ka bërë të ditur…

Read More
Policia nis hetimet ndaj Gani Kocit për gjuhën linçuese

Policia nis hetimet ndaj Gani Kocit për gjuhën linçuese

Policia e Kosovës e ka konfirmuar se i ka nisur hetimet ndaj zyrtarit të PDK-së, Gani Koci, që të premten i ka quajtur “gropa septike serbe që duhet mbyllur me beton” disa personalitete publike. “Policia…

Read More