Ky është rasti për të cilin mund të akuzohet Kadri Veseli?

Ai kreu i SHIK-ut emri i Kadri Veselit është lakuar disa herë për vrasje që kanë ndodhur në Kosovë. Njerëz të ndryshëm nga politika e qytetarë të tjerë disa herë kanë drejtuar gishtin kah ai. Kështu para katër viteve, Faton Ramadani, kishte akuzuar Veselin për vrasjen e familjes Hajra.

Ramadani këto akuza i bëri në debatin që ndodhin në fshatin Baicë në kuadër të fushatës elektorale të PDK-së. Ramadani kërkojë me ngulm fjalën që nuk ju dha në takimin elektoral të PDK-së. Ramadani kërkoi që të pyeste Kadri Veselin për këtë por kjo nuk i’u lejua nga PDK-ja dhe mbeti pa përgjigjjen e kërkuar nga Kadri Veseli.

Fjalimin e Ramadanit e ndërpren edhe Ramiz Lladrovci i cili i kërkon që të takohen pas tubimit, a ishte kjo arsyeja që deklaratat e Ramadanit mos të bëhen publike?

Në videon më poshtë mund të shihni momentin kur Faton Ramadani i drejtohet Kadri Veselit.

Ardian H

Read Previous

A do ta anulojë Hoti takimin në Uashington? Deklarohet Mustafa

Read Next

Ali Ahmeti: Kur do të ndalet gjahu ndaj luftëtarëve, i mbështjellë me propagandë e shpifje?


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0