Kuvendi formon komisionin verifikues për mandatin e deputetëve

Ka nisur Seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës.

Në këto momente në Kuvendin e Kosovës është zgjedhur komisioni i përkohshëm për verifikimin e mandatit të deputetëve.

Nga Lëvizja Vetëvendosje, anëtare e këtij komisioni është propozuar Albulena Haxhiu, ndërsa nga Lidhja Demokratike e Kosovës Armend Zemaj, raporton lajmi.net.

Nga PDK është propozuar Ganimete Musliu, nga koalicioni AAK-PSD Rasim Selmanaj, Lista Serbe, Slavko Simiq dhe Nisma-AKR-PD, Albulena Balaj-Halimi.

Në këtë seancë pritet të bëhet betimi i deputetëve të rijnë, si dhe të zgjidhtë kryetari dhe nënkryetaret 

Gazetari

Read Previous

Haradinaj: Çdo vonesë për ngritjen e institucioneve rëndon mbi VV-në

Read Next

Prokuroria ngrit aktakuzë edhe ndaj një gruaje tjetër që iu bashkua ISIS-it