Krist Gjokaj nuk zgjidhet drejtor i PK-së, por tregon muskujt me protestuesit në Gjakovë

Raportohet se janë arrestuar pesë persona gjatë protestës në Gjakovë, kundër ardhjes së pelegrinëve serbë.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës, Kristë Gjokaj ka konfirmuar se të njëjtit janë prangosur për “dëmtim prone dhe pengim të personave zyrtarë” raporton Indeksonline.

Por siç shihet Major Kristë Gjokaj, në pamundësi për tu bërë Drejtor i PK-së, ai shfryen mllefin e tij në protestuesin e prangosur.

Cili është roli i një pretendenti për Drejtor të PK-së, a të menagjoj me situaten apo te arrestoj persona që edhe sot kan dhimbje për më të dashurit e tyre. /vizioni.info/

Gazetari

Read Previous

Varrosen tre anëtarët e familjes që u vranë në Dibër

Read Next

Vjosa Osmani paralajmëron protestë më 7 shtator, ditën kur Thaçi takohet me Vuçiqin