Krasniqi: Koronavirusit i ka ardh fundi

Ifektologu i Kosovës, Vabon Krasniqi ka thënë se këtë vit festën e Bajramit ta festojmë në shtëpi, shkruan Gazeta Sinjali.

Përmes një postimi në Facebook, Krasniqi tha se gjithçka e ka fillimin dhe fundin e vet, edhe COVID-it i ka ardh fundi.

“Besimi dhe durimi, dy fjalët më të dëgjuara këtyre muajve, por edhe dy virtytet më të larta të trashëguara ndër breza, u dëshmuan se janë shtyllat më të forta të suksesit në jetë. Gjithçka e ka fillimin dhe fundin e vet. Edhe COVID-it i ka ardhe fundi”, ka shkruar Krasniqi.

“Urime dhe me Fat Festa e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë”, shtoi Krasniqi

Ardian H

Read Previous

Urimi i Ramës për Bajram: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju

Read Next

Havertz s’dëshiron t’i komentojë spekulimet për Liverpoolin: S’dua ta prish