Kosovari ia merr shtetasit zviceran 2 telefona dhe 3000 franga, pastaj ikën me BMW

Në Suharekë, ankuesi shtetas zvicëran ka njoftuar se i dyshuari mashkull kosovar ia ka marrë një telefon Samsung S8, një Iphone 8 dhe 3 mijë franga, duke u larguar në drejtim të panjohur me një automjet BMW, ngjyrë hiri me targa vendore.

Me vendim të prokurorit është iniciuar rasti në fjalë. Pas një pune hetimore është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje, një i dyshuari tjetër është në kërkim policor.

Fitore H

Read Previous

Pretendimet e raportit të ri: Trump kishte ‘sulmuar’ gjatë bisedave telefonike këta liderë

Read Next

Aktori kosovar ka një zgjidhje interesante për rregullimin e veshëve pas heqjes së maskave