Konfiskohen armë në Mitrovicë

Në dy ditët e fundit, në zonën e përgjegjësisë të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Mitrovicë, në dy lokacione të ndryshme janë konfiskuar dy armë.

Rasti i parë i konfiskimit të një pushke automatike ndërlidhet me informacionin e pranuar ditë më parë se i dyshuari F. B. 28 vjeçar posedonte armë pa leje, ku pas një hetimi të mirëfilltë me datën 29 shtator 2018, i dyshuari ka vetëdorëzuar armën.

Ndërsa rasti i dytë i konfiskimit të një pistolete është raportuar në orët e pasdites së datës 30 shtator 2018, në zonën e Vushtrrisë, ku pas informacionit të pranuar për të shtëna me armë zjarri, njësitet policore kanë identifikuar lokacionin dhe kanë arrestuar të dyshuarin G. K., 43 vjeçar, i cili dyshohet se ka shtënë me armë në një aheng familjar, nga i njëjti është konfiskuar një armë të llojit pistoletë.

Dy personat e dyshuar pas procedurave intervistuese janë liruar për procedurë të rregullt.

Ndaj tyre janë iniciuar raste për veprat penale ‘armëmbajtje pa leje’ dhe ‘përdorim i armës”.

Gazetari

Read Previous

Zbulohet një shpellë me kanabis në Britani, dy shqiptarë në pranga

Read Next

Festivali Mbarëkombëtarë i Teatrove, triumfojnë Reshat Arbana, Altin Basha dhe Dino Mustafiq