Konfirmohen 79 raste të reja me koronavirus

Janë konfirmuar edhe 79 raste të reja me koronavirus në Kosovë,

Këtë e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), përmes një postimi në Facebook.

“Sot më 30 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 210 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 79 raste pozitive. “, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Ardian H

Read Previous

Kroacia heq masën e izolimit për qytetarët e vendeve tjera të Ballkanit

Read Next

79 rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna