Konfirmohen 7 raste të reja, shkon në 1.032 numri i të infektuarve

Janë konfirmuar edhe 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë,

Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një njoftimi në Facebook.

“Sot më 23 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 306 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 7 raste., njofton IKSHPK

Ardian H

Read Previous

Getinjo me dedikim të veçantë ndaj vajzës së Mozzik

Read Next

Mposhtin koronavirusin edhe 3 persona në Kosovë