Kjo është Draft-Rezoluta për Dialogun e propozuar nga koalicioni qeverisës (Dokument)

Liderët e koalicionit qeveritar, të cilët sot i ka mbledhur në kabinetin e tij Kryeparlamentari Kadri Veseli, kanë hartuar një Draft-Rezolutë për Dialogun, e cila pritet t’i propozohet për harmonizim edhe opozitës.

Veseli i ka ftuar sot në takim Kryeministrin Ramush Haradinaj, Zëvendëskryeministrat Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj dhe Dardan Gashi, para të cilëve ka shtruar nevojën për arritjen e konsensusit mes partive politike parlamentare lidhur me Dialogun.

Draft-Rezoluta përmban 6 pika, në të cilat theksohen parimet kryesore të pjesëmarrjes së Kosovës në Dialog. /Telegrafi/

Më poshtë, teksti i plotë i Draft-Rezolutës:

Gazetari

Read Previous

Veseli me iniciativë për harmonizimin e Rezolutës për Dialogun

Read Next

Arrestohet aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Valdrin Ahmeti