Kaq i kushtuan Komunës së Prishtinës 1 milion lule dhe 5 mijë fidane

Komuna e Prishtinës në fillim të muajit maj ka filluar mbjelljen e luleve sezonale.

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti,kishtenjoftuar se këtë vit në kryeqytet do të mbillen 1 milion lule dhe 5 mijë fidane.

Në kontratën e publikuar në faqen e prokurorimit bëhet e ditur se ky projekt do t’i kushtojë 200 mijë euro Komunës së Prishtinës./Gazeta Sinjali/

Ardian H

Read Previous

Si do të festojnë besimtarët musliman Bajramin

Read Next

Erdogan e Trump flasin në telefon, mësohet se për çfarë biseduan