Kamioni përplas autobusin, 12 të vdekur

Të paktën edhe 17 të tjerë mbetën të lënduar.

Një autobus u përplas me një kamion në Sllovaki të mërkurën, ku nga ky aksident mbetën të vdekur të paktën 12 persona dhe 17 të tjerë të lënduar, raporton 21Media.

Faqja e lajmeve në internet tvnoviny.sk raportoi se autobusi transportonte nxënës të shkollave të mesme.

Ministri i Shëndetësisë Andrea Kalavska, i cili ishte në vendin e ngjarjes, tha se katër nga personat që humbën jetën ishin fëmijë, por nuk e treguan moshën e tyre.

Aksidenti ndodhi në Nitranske Hrnciarovce, rreth 100 kilometra në lindje të kryeqytetit Bratislava në rreth orës 01:00.

Kryeministri sllovak, Peter Pellegrini ka thënë se ai do ta ndërpresë një vizitë zyrtarë në Qipro një ditë më herët për t’u kthyer në Sllovaki.

Ky ishte aksidenti më i përgjakshëm rrugor në një dekadë që ka ndodhur në këtë shtet, ka thënë policia.

Gazetari

Read Previous

Pirgje mbeturinash dhe një rrugë vështirë e kalueshme nga uji në Mati 1

Read Next

Në Dobërllukë të Vushtrrisë ka filluar ndërtimi i stadionit të futbollit


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0