Kadaj- Bujupi: Lufta e UÇK-së ishte e drejtë, çdo gjykim padrejtësi ndaj popullit tonë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Donika Kadaj Bujupi thotë se aspirata e shqiptarëve për liri dhe pavarësi merr formë në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

Sipas saj, UÇK përfaqësonte vullnetin e popullit të shtypur, lufta e saj ishte e drejtë sepse qëllimet e saj ishin të tilla.

Shkrimi i saj i plotë në Facebook:

Aspirata e shqipëtarëve për liri e pavarësi merr formë në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. UÇK përfaqësonte vullnetin e popullit të shtypur, lufta e saj ishte e drejtë sepse qëllimet e saj ishin të tilla. Çdo gjykim i kësaj lufte është padrejtësi ndaj popullit tonë.

Fitore H

Read Previous

Ahmeti pas takimit me Zemajn: Situatën e kemi nën kontroll, në Prishtinë janë 400 raste aktive

Read Next

​10.560 kosovarë vdiqën gjatë vitit 2019