Jeta Xharra: Tash po vërtetohet pse gjithë kjo nguti për tu nënshkruar marrëveshja me Serbinë

Gazetarja Jeta Xharra ka reaguar pas aktakuzës së Gjykatës Speciale ndaj Thaçit dhe Kadri Veselit.

Përmes një postimi në Facebook, ajo ka thënë se po del të jetë e vërtetë që  presidenti është intervistuar nga Gjykata në Prishtinë dhe në Vjenë, një nga pyetjet që ajo i kishte parashtruar me 2 mars, përcjell Bota sot.

Xharra ka thënë se tash vetëm po vërtetohet pse gjithë kjo nguti që të nënshkruhet sa më shpejt marrëveshja me Serbinë

Postimi i saj i plotë në Facebook:

Pra, po del qe eshte e vertete qe Gjykata Speciale e ka intervistuar HTH-ne ne Prishtine edhe ne Viene, ashtu sic e kam pyetur ne 9 pyetjet qe ja parashtrova me 2 mars – shih me poshte pytja nr 6!

PS. Tash vetem po vertetohet pse gjith kjo nguti me nenshkru sa ma shpejte marreveshje me Serbi!

Ardian H

Read Previous

Zëvendëskryeministri Tahiri: Lufta jonë për liri ka qenë e drejtë

Read Next

Ekzekutohen pagesat për skemat pensionale, sociale dhe masën 3b-subvencionimi i qirasë deri 50%