Ish-kryeministri i Shqipërisë Majko reagon ndaj aktakuzave të Speciales

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, ka reaguar pas lajmit se ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK’së, Kadri Veselit, është ngritur aktakuzë për krime lufte.

Majko ka qenë kryeministër i Shqipërisë gjatë luftës në Kosovë.

‘’Drejtësia e Gjykatës së Hagës ka vendosur akuzav ndaj drejtuesve të Ushtrisë Clirimtare të Kosovës, Hashim Thaci dhe Kadri Veseli.’’, ka thënë ai.

‘’UCK-ja është luftë për liri! Lufta për liri është “shkelje e ligjit”. Eshtë ligji i agresorit mbi viktimën. Kështu ka qenë dhe do të jetë! Jam në krah të Hashimit dhe Kadriut!’’, shton ai.

Ardian H

Read Previous

Për vrasjen e kujt po akuzohen Thaçi e Veseli nga Specialja

Read Next

Sassuolo në epërsi kundër Interit


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0