Ish-ambasadori i SHBA-së në Serbi: Askush nuk e beson se ngritja e aktakuzave është rastësi

Ish-ambasadori i SHBA-së në Serbi, William Montgomery, ka reaguar pas aktakuzave ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli.

Ai tha se publikimi i aktakuzave është një shembull tjetër i zgjerimit të hendekut në mes të Amerikës dhe Bashkimit Evropian dhe sipas tij publikimi i aktakuzës para takimit të caktuar në Washington nuk është e rastësishme.

“Askush nuk do të besojë se është rastësi”, ka thënë Montgomery për Tanjug.

Fitore H

Read Previous

Prishtinë: I hyjnë përmes ballkonit në banesë dhe i vjedhin para dhe stoli ari

Read Next

Basha: Thaçi e Veseli do t’ia dëshmojnë botës drejtësinë sërish