Inter 3-3 Sassuolo, notat e lojtarëve

Interi ka barazuar në shtëpi me rezultat 3-3 ndaj Sassuolos në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në Serie A.

Ekipi i Antonio Contes nuk ka arritur të vazhdojë serinë e fitoreve pasi është ndalur në shtëpi ndaj Sassuolo.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Romelu Lukaku (41’), Cristian Biraghi (45’) dhe Borja Valero (86’) për Interin, ndërsa Francesco Caputo (4’), Domenico Berardi (81’) dhe Giangiacomo Magnani (89’) për Sassuolon.

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte mbrojtësi i krahut të Interit, Biraghi, i cili u vlerësua me notë 7.8.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Samir Handanovic, Ashley Young dhe Jeremie Boga që u notuan me 5.7.

Inter:

Sassuolo:

Ardian H

Read Previous

Çfarë mund të ndodhë pas ngritjes së aktakuzës nga Zyra e Prokurorit të Specializuar?

Read Next

Specialja heziton të tregojë nëse Thaçi është intervistuar ndonjëherë