I gjithi rozë, ky është liqeni më i veçantë në botë (FOTO LAJM)

Liqeni i Middletonit në Australinë Përëndimore është nga më të veçantit në botë, pasi është i gjithi me ngjyrë rozë.

Arsyeja se pse e ka këtë ngjyrë është se në këtë hapësurë ka alga sonicale dhe halobaktere rozë.

Liqeni është 600 metra i gjatë, 250 metra i gjerë i shtrirë i tërë në një sipërfaqe pylli.

Liqeni konsiderohet çudi natyrore dhe është shumë i vizituar nga turistët

Gazetari

Read Previous

Çollaku: Presidenti i gatshëm të raportojë në Kuvend për dialogun

Read Next

12 kuriozitete nga bota, që nuk duhet t’i humbni