Hyseni në Bruksel, Stano zbulon agjendën e takimeve të sotme

Sot në Bruksel do të vazhdojnë takimet e ekipeve të ekspertëve në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Përfaqësuesit e Bashkimit Evropian qysh në mëngjes sot kanë zhvilluar takime bilaterale me delegacionet e Kosovës dhe Serbisë dhe një takim trepalësh do të mbahet sot gjatë ditës, ku do të marrin pjesë ndërmjetësuesit nga BE dhe dy delegacionet nga Kosova dhe Serbia.

Delegacionin e Kosovës e drejton Skënder Hyseni derisa atë të Serbisë, Marko Gjuriq.

Peter Stano, zëdhënësi i BE’së, për REL ka thënë se në agjendë të takimeve të sotme janë tema e personave të zhvendosur dhe çështjet ekonomike.

Ky është takimi i dytë në nivelin e ekspertëve në kuadër të dialogut politik për normalizim të raporteve në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Në takimin e parë të këtij formati i cili është mbajtur javën e kaluar, delegacionet kanë diskutuar për temën e personave të zhdukur.

Fitore H

Read Previous

Nis zgjerimi i rrugës Gjilan -Prishtinë, nuk përmendet as kostoja as afati

Read Next

Haxhi Avdyli kërkon Komision hetimor për lejet e hidrocentraleve: Ka shumë shqetësime nga qytetarët