Haradinaj pas votimit në PE: Urime qytetarë të Kosovës!

Pasi Parlamenti Evropian votoi për heqjen e vizave Kosovës, kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se së shpejti qytetarët e Kosovës së shpejti do të lëvizin lirshëm në Evropë.
Kujtojmë se 420 deputetë të Parlamentit Evropian kanë votuar për liberalizimin e vizave ndërsa 186 ishin kundër dhe 20 kanë abstenuar.

Postimi i plotë i Haradinajt:

Urime qytetarë të Kosovës! Së shpejti do të lëvizni lirshëm në Europë.

Falënderues ndaj të gjithë deputetëve dhe grupeve parlamentare, të të gjitha partive e shteteve anëtare, që në Parlamentin Europian e mbështetën të drejtën tonë për lëvizje të lirë.

Gazetari

Read Previous

Soltes pas votimit në PE për vizat: Shpresoj që edhe Këshilli i Evropës ta ndjekë shembullin e njëjtë

Read Next

Ja çfarë pason tash në procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën