Haliti: Vitia me 11 pacientë të hospitalizuar, një në gjendje më të rëndë

Në Komunë e Vitisë sonte janë paraqitur 15 raste të reja me coronavirus.

Kryetari Sokol Haliti thotë se infektimet e reja janë raste kontakti por që janë nga ditët e më parme.

“Kemi 11 raste të hospitalizuara prej të cilëve njëri është në gjendje më të rëndë”, tha ai, përcjell Telegrafi.

Haliti thotë se në Komunën e Vitisë janë 51 raste aktive me coronavirus.

I pari i Vitisë shpreson që personat që kanë simptoma të testohen brenda ditës dhe të mos ketë vonesa në testime.

Ardian H

Read Previous

Sela u del në krah Thaçit dhe Veselit: Lufta e UÇK-së ishte e pastër

Read Next

Ismaili: Në Gjilan të infektuar me COVID-19 janë edhe dy drejtorë të drejtorive komunale


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0