Hakimi dyfishon epërsinë e Dortmundit

Borussia Dortmundi  arriti të kalojë në epërsi me rezultat 2:0 në ndeshjen kundër Wolfsburgut, që po zhvillohet në stadiumin Volkswagen dhe vlen për xhiron e 37-të të Bundesligës.

Në minutën e 78-të të ndeshjes, Achraf Hakimi e dyfishoi epërsinë e Dortmundit në këtë përballje, pas pasimit të mirë nga Jadon Sancho, i cili e bëri asistin e 16-të për këtë sezon, raporton Gazeta Express.

Ardian H

Read Previous

Kroacia pa asnjë rast të ri në 24 orët e fundit

Read Next

Shpërthen zjarri në një magazinë në San Francisko