Gruaja më e vjetër në Spanjë 113 vjeçare e cila e mposhti koronavirusin

Një grua 113-vjeçare që besohet të jetë gruaja më e vjetër në Spanjë – është shëruar nga koronavirusi, bëjnë të ditur zyrtarët.

Maria Branyas u diagnostikua me Covid-19 pasi vendi u fut në bllokim në mars, transmeton vizioni.info.

Por pas disa javësh në izolim, zonja Branyas u shërua, pasi pësoi vetëm simptoma të buta.

Do të thotë që ajo ka jetuar përmes pandemisë së gripit të 1918-19, Luftës Civile Spanjolle 1936-39 dhe koronavirusit.

Ajo ka jetuar për dy dekada në një shtëpi të kujdesit në qytetin Olot./Vizioni.info

Ardiana K

Read Previous

Emily Ratajkowksi shkëmben puthje me bashkëshortin e saj gjatë shëtitjes me qenin e tyre në Kaliforni

Read Next

Aeroplani i Donald Trump nuk mund të rrëzohet nga askush