Gazetarja ia përmend krimet e Serbisë, Rama: Mos u bë patetike

Kryeministri Edi Rama po vazhdon të mos e thotë asnjë fjalë e cila mund të mos i pëlqejë Presidenti të Serbisë, Aleksander Vucic me të cilin është takuar sot në  Tiranë në kuadër të Minishengenit Ballkanik.

Kështu, Rama s’është përgjigjur as sot kur është pyetur nga një gazetare se gjithë këto takime e marrëveshje po i bën me një njeriu që ka mohuar krimet e kryera ndaj shqiptarëve në Kosovë dhe boshnjakëve në Bosnjë.

Pas kësaj Rama ka reaguar duke thënë se gazetarja po bën pyetje patetike.

Gazetarja i është përgjigjur Ramës duke i thënë se po tregohet i paedukatë.

Gazetari

Read Previous

Capital T vjen me një bashkëpunim ndërkombëtar

Read Next

‘Mini-Schengeni’/ Mal Berisha: I shërben vetëm Vuçiçit, shkon në Beograd si një hero