Gazetari nga Tirana e ka intervistuar Presidentin Thaçi, tregon ku ndodhet ai

Prokurori i Specializuar ka dorëzuar aktakuzë për presidentin e vendit, Hashim Thaçin dhe kreun e PDK’së, Kadri Veselin, raporton Gazeta Express.

 ka raportuar se në momentin kur ky lajm është bërë publik lajmi, presidenti ka qenë rrugës për në Shtetet e Bashkuara ku edhe do të mbahet takimi Kosovë – Serbi.

Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu, ka bërë të ditur se para nisjes për në Shtëpinë e Bardhë e ka intervistuar presidentin.

“Pak para nisjes për në takimin historik Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë intervistova presidentin Hashim Thaçi”, ka shkruar gazetari Veliu./Express/

Ardian H

Read Previous

Forca e NATO-s në Kosovë ka një Shef të ri të Shtabit

Read Next

IPK po heton truprojat e Thaçit


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0