Gashi për vizitën e Ramës në Kosovë: Dëshiron të paraqitet prijës i të gjithë shqiptarëve

Avokati i njohur Tomë Gashi ka komentuar vizitën e Kryeministrit shqiptar Edi Rama në Prishtinë, dhe takimet të cilat ai pati me liderët kosovarë.

Gashi madje u shpreh se prezenca e Ramës në Kosovë qe në konatacion pozitiv, meqë ai ka intencë paraqitjen si prijës i shqiptarëve, njofton Klan Kosova.

”Edi Rama njihet për energjinë e tij të posaçme të dhënies së deklaratave bombastike”.

”Ai e pati një deklaratë të zjarrtë në mbrojtje të UÇK-së, në përkrahje të Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe pjesëtarëve të tjerë të UÇK-së”.

Ardian H

Read Previous

Pezullimi i Ligjit për Paga, sindikatat vendosin nesër për hapat e mëtutjeshëm

Read Next

Burri i Albulena Haxhiut vjen me reagimin e fundit, ‘godet’ Thaçin dhe Hotin