Frosinone rikthehet në Serie A

Frosinone është rikthyer në elitën e futbollit italian, pasi ka mposhtur 2:0 Palermon në ndeshjen e dytë të Play-Off.

Pas Parmës dhe Empolit, është Frosinone që ka siguruar inkuadrimin në Serie A.Frosinone ka arritur ta fitojë 2:0 ndeshjen e kthimit, me golin e dytë të shënuar në fund të ndeshjes.

Kujtojmë se ndeshja e parë në ‘Renzo Barbera’ ishte fituar nga Palermo me rezultat 2:1.

Gazetari

Read Previous

Vetëvendosja paralajmëron kallëzim penal ndaj qeverisë për rritjen e pagave

Read Next

Ndërron jetë babai i Kryeministrit Ramush Haradinaj