Francë 2:1 Kroaci, këto janë statistikat pas pjesës së parë

Kombëtarja e Francës e ka fituar pjesën e parë të finales së Kupës së Botës ndaj Kroacisë.

Skuadra e Didier Deschamps ka shkuar me epërsi 2:1 në pushimin e pjesës së parë.

Mario Mandzukic në minutën e 18’ me një autogol dhe Griezmann me një gol të shënuar nga penalltia, ishin realizatorë për Francën.

Në anën tjetër për Kroacinë shënoi Ivan Perisic, në minutën e 28’ të ndeshjes.

Statistikat e pjesës së parë i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Gazetari

Read Previous

E thonë shkencëtarët, por e vërteton Kurani:- “Ja çfarë flasin njerëzit 72 orë para vdekjes”

Read Next

Shqiptari vritet sapo del nga burgu