FOTO/ Pamjet apokaliptike pas zjarreve në Amazonë

Pyjet tropikale të Amazonës prej gati një muaji janë përfshirë nga gjuhë zjarri që duken të pandalshme.

Ferri mbi tokë është ajo që po ndodh në njërin prej ekosistemeve më të mëdha në botë.

Të ecësh në mes të ditës dhe çdo gjë të jetë errësirë sikur të jetë mesi i natës.

Ndërkohë siç duket, pamjet apokaliptike që janë fotografuar këto ditë në Amazonë, janë me të vërtetë dramatike.

Gazetari

Read Previous

Zeka: Thaçi mund ta shpallë LDK’në mandatar nëse Kurti nuk i bën votat

Read Next

FOTO-VIDEO/ Materiali më i zi në planet, kjo është BMW X6 ‘Vantablack’