Flet Albin Kurti për akuzat e Gjykatës Speciale ndaj Hashim Thaçit

Gjykata Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli.

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe ish kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është pyetur nga gazetarët lidhur me aktakuzën e ngritur nga Specialja ndaj Thaçit.

Ai ka thënë se beson në luftën e pastër të Ushtrisë çlirimitare të Kosovës, shkruan “Bota sot”.

Duke mos dashur të komentoj për presidentin Thaçin.

Ardian H

Read Previous

Betim Musliu shpjegon se si do të rrjedhë procedura në Speciale për Thaçin dhe Veselin

Read Next

Vuçiq dhe Hoti takohen me 27 qershor në Uashington